سلما سلامتی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ سلما سلامتی
      سلما سلامتی ()
پرچم های قلعه ی کاوه نویسنده: سلما سلامتی - ۱۳۸٧/٥/۳٠

فیلم پرچم های قلعه ی کاوه رو دیدم.فیلم بی ارزشی نیست.باید به همه ی عوامل سازنده ش خسته نباشید گفت. تو این اوضاع نا بسامان سینما مخصوصاًحدفاصل اکران نوروزی تا همین اکران جدید،فیلم قابل اعتناییه.یه جور سوپاپ اطمینان برای طرفدارهای حیات گونه های مختلف سینماییه.کمترین سودش اینه که آدم یه نفسی می کشه و می گه:خب پس!فیلم کلاسیک هنوز هم تو ایران ساخته می شه. خلاصه من که یه یه ذره دلم واشد.غیر از منظره های شمال و خونه های لوکس و ماشین های مدل بالا و دختر پسرهایی که تو قوطی هیچ عطاری پیدا نمی شن،چیزهای دیگه ای هم رو پرده ی سینما دیدم.

قابل ذکره که فیلم خالی از عیب و ایراد و به اصطلاح خودمون(گاف) نیست.چند تا سوتی (باز از اصطلاحات خودمون استفاده می کنم) حسابی هم داره که اگه نداشت از تعجب شاخ در می آوردم.همه چیز متوسط رو به بالاست و اگه متعصبانه برخورد نکنین حتماً فیلم رو دوست خواهید داشت.

پرچم های قلعه ی کاوه قدم در راهی گذاشته که ادبیات دراماتیک ما مدت هاست از فقدانش رنج می بره یعنی تقویت روحیه ی قهرمان پروی واعتماد به نفس و نشاط و شادابی.توقع ندارم که در همین ابتدای راه به موفقیت تمام و کمال دست پیدا کنه.این فیلم  دست به یه تلفیق هوشمندانه و منطقی ملی مذهبی زده ؛اون هم بدون شعار دادن(البته به غیر از اون چند تا سوتی که گفتم).در واقع هدفش شعار دادن نیست.وهمین باعث می شه مخاطب در قبال فیلم جبهه نگیره واز ایرادهاش به نفع محسناتش چشم پوشی کنه.

به هر حال مطمئن باشید هزینه ای که می کنید دور ریخته نمی شه.مباحث تخصصی و جزئیات رو در یادداشت دیگری خواهم نوشت.برید و پرچم های قلعه ی کاوه رو ببینید.

 

  نظرات ()
کلمات کلیدی وبلاگ سلما سلامتی (٢۳) تئاتر (۱۱) آلبوم عکس (٤) سینما (٤) خبر (٢) ادبیات (۱) نامه های رسمی (۱) نامه های خودمونی (۱)
دوستان من تا شقایق هست می مانم گودو شبنم و ترانه اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب